+420 604 221 770

AKTUALITY

DOVOLENÁ
28.3. - 5. 4. 2024
NEORDINUJEME

Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Kontakt na LSPP: Zubní pohotovost Brno, Úrazová nemocnice
Po – pá: 18:00-24:00
Víkendy, svátky: 8:00-20:00
Telefon: 545 538 421

Pacienty přijímáme pouze po telefonickém objednání.
Objednávejte se prosím během provozní doby na tel. čísle 604 221 770, případně prostřednictvím e-mailu proclinic@proclinic.cz

Nová ordinace nemá k dispozici recepční, jak bývalo zvykem. Přesto se snažíme telefonické dotazy řešit v co nejkratším možném čase. V případě, že byste měli problém se do ordinace dovolat, napište prosím SMS nebo nás kontaktujte e-mailem.

V současné době neregistrujeme nové pacienty.


Vítejte v ProClinic Kanice

Proclinic s.r.o. v současné době provozuje ordinaci nedaleko Brna v obci Kanice.

MDDr. Mgr. Simona Moravcová Balková, Ph.D. má dlouholetou praxi v oboru, pravidelně se vzdělává a vždy se domluví s pacienty na nejlepším postupu ošetření.

Ordinace je moderně vybavená a čekárna poskytuje příjemné zázemí dospělým i dětem.

Nabízené služby

Vstupní a preventivní prohlídky

V první návštěvě Vás čeká komplexní vyšetření dutiny ústní, tedy stav chrupu a měkkých tkání.
Zhotovíme Vám přehledný rentgenový snímek obou čelistí (OPG), případně detailní snímky zaměřené na mezizubní prostory a kvalitu ošetřených kanálků.
Na základě těchto vyšetření Vám navrhneme podrobný léčebný plán, ve kterém zohledníme Vaše přání a požadavky včetně finanční rozvahy.
Na preventivní prohlídku Vás následně zveme každého půl roku.

Konzervační stomatologie

Jedním z nejčastějších onemocnění je zubní kaz. Jedná se o bakteriální poškození zubu, které postupně vede k nepříjemným a bolestivým komplikacím vedoucím až ke ztrátě zubu. Abychom těmto stavům předešli, je nutné kaz co nejdříve odstranit a zub opatřit výplní (plombou).

V současné době doporučujeme především bílé fotokompozitní výplně.
Tyto moderní materiály jsou velmi kvalitní a estetické. Na rozdíl od klasických amalgámových výplní jsou adhezivně spojené se zubem a zvyšují pak jeho odolnost po ošetření. Navíc při jejich zhotovení musíme preparovat mnohem méně zdravého zubu než je tomu u amalgámových výplní. Abychom zajistili co nejdelší životnost výplně, musíme při jejich zhotovení zajistit absolutně suché prostření. To je důvod, proč je nutné nasadit elastická blána – kofferdam. Pokud bychom tak neučinili, vedlo by to k nedokonalému přilnutí výplně k zubu a k postupnému vzniku spáry a kazu.

Amalgámové výplně jsou nejdéle používaným materiálem zubních výplní (plomb). Jedná se o drobné piliny slitiny mědi, cínu, zinku, stříbra a cca 50 % kapalné rtuti. Vazba mezi zubem a plombou je čistě mechanická.

Amalgám hrazený pojišťovnou – míchá se v ordinaci v amalgamátoru. Není možné zajistit přesné procentuální zastoupení jednotlivých složek, a proto nemusí dojít k tomu, že se veškerá volná rtuť naváže na ostatní prvky. Může zde unikat volná rtuť, která je zdraví škodlivá. Při tuhnutí se navíc mírně smršťuje a vzniká tak drobná spára.

Amalgám v kapsli – je mnohem bezpečnější variantou. Správný poměr jednotlivých složek zajišťuje výrobce. Ten má na toto speciální technologii a zázemí. Volná rtuť zreaguje a naváže se na ostatní prvky. Bohužel není hrazená pojišťovnou.

Protetická stomatologie

Protetická stomatologie umožňuje nahradit velký rozsah ztracených tvrdých zubních tkání, případně celých zubů. Ve spolupráci se špičkovými laboratořemi u nás zhotovujeme fixní i snímatelné náhrady.

Fixní náhrady:

Zhotovujeme estetické fasety, onlaye, korunky a můstky. Tyto náhrady je možné zhotovit z různých materiálů jako je kov, pryskyřice, kompozit nebo vysoce estetická keramika.

Snímatelné náhrady:

Snímatelné náhrady nabízíme také ve více variantách. Zhotovujeme klasické náhrady z pryskyřice hrazené pojišťovnou, ale také nadstandardní náhrady s litými kotevními prvky nebo pružné bezkovové náhrady z materiálu Deflex.

Endodoncie

Pokud dojde z různých důvodů k odumření nebo zánětu zubní dřeně, musíme zub tzv. endodonticky ošetřit. Jedná se o odstranění mrtvé nebo infikované tkáně z kořenů zubu.

Nejdříve je nutné kanálky nasondovat a změřit jejich přesnou délku, následně je rozšíříme tak, aby byla jejich dezinfekce co nejvíce účinná. Vyčistíme je a zaplníme hermetickou kořenovou výplní, aby nedocházelo k opakované infekci v této oblasti.

V naší klinice poskytujeme nadstandardní ošetření kanálků spočívající v přístrojovém změření jejich délky, strojovým opracováním a zaplněním technikou vertikální kondenzace gutaperči, která snižuje riziko prasknutí zubu.

Bělení zubů

Odstranění pigmentů ze zubů za pomoci pískování (Air-Flow metodou) nebo bělení.
Chceme, aby jste se cítili dobře a rádi se usmívali a ukazovali své krásné zdravé zuby.

Dětská stomatologie

K zubnímu lékaři děti chodí od dosažení 1. roku.
Děti si musí zvyknout na prostředí zubní ordinace, a také aby se zbavily strachu ze zubních lékařů.
Na prohlídky se chodí dvakrát ročně. Nenechávejte návštěvu zubaře až na dobu, kdy začne dítě něco bolet protože bolestivé zákroky pak zanechávají v dítěti špatné vzpomínky.Dítě pak nespolupracuje a stává se neošetřitelné.

U nás máte možnost dítě ošetřit pomocí šetrné analgosedace, která se stala novým pomocníkem při ošetřování nespolupracujících dětí v dětské stomatologii.

Pro bližší informace nás kontaktujte.

Stomatochirurgie

Stomatochirurgie se zabývá nejrůznějšími chirurgickýmy výkony od chirurgické extrakce retinovaných zubů, zalomených kořenů,
léčba zánětů v čelistech, úprava měkkých i tvrdých tkání před zhotovením zubních náhrad,
ošetření měkkých tkání jako jsou uzdičky až po implantaci.

Implantologie

V současné době náhrada ztráty zubů pomocí nitrokostních titanových implantátů se stává metodou první volby.
Může nahradit ztracený zub bez nutnosti brousit a spojovat sousední zuby do můstku, může zajistit stabilitu snímatelné celkové náhrady nebo ukotvit pevnou zubní náhradu na několika implantátech u bezzubých čelistí.
Našim pacientům nabízíme implantační systém Ankylos. Tento výrobce s 30-ti letou historií garantuje kvalitu svých výrobků.

Seznamte se s naším personálem

MDDr. Mgr. Simona Moravcová Balková, PhD.

zubní lékařka

Mgr. Nicol Kolářová

zubní instrumentářka

Hana Šebestová

zdravotní sestra (aktuálně mateřská dovolená)

Proč si vybrat nás

Spolupráce se
všemi pojišťovnami

1

Bezbolestné
ošetření

2

Parkování

3

Flexibilní platební možnosti

4

Moderní
vybavení

5

Za svou prací
si stojíme

6

Kontaktujte nás

Út - Čt: 7:30 - 14:00
Pá: 7:30 - 12:00
Kanice 44
66401 Kanice
IČO: 293 74 171
+420 604 221 770
Translate »